Головна | Реєстрація | Вхід | RSSП`ятниця, 16.11.2018, 17:58

Меню сайту
Статистика

Онлайн всього: 1
Гостей: 1
Користувачів: 0
Форма входу

Ділимось досвідом

     Дошкілля

На головну

Психологічний семінар з помічниками вихователів

Заняття з помічниками вихователя на тему:

«Мистецтво взаємодії з дітьми»

Мета тренінгу: розвиток професійно важливих якостей, як педагогічна рефлексія,емпатія,позитивніустановки.
Завдання:

1. Виробити позитивне ставлення до дитині.
2. Розвиток комунікативних засобів спілкування з дитиною.
3. Виробити емоційне прийняття дошкільнят.
     «Емоційно-позитивне ставлення до дітей. Розвиток емпатії».
      Формулюємо правила спільної взаємодії, що сприятимуть продуктивній праці протягом тренінгу. Нижче наводяться правила, які допомагають навчитися эмпатическому розуміння:
v Зосередьтеся на всьому, що інший повідомляє як вербально, так і на всіх його проявах емоцій.
v Для досягнення емпатії знайти слова і вирази, якими можна користуватися як ви, так і інший, ґрунтуючись як на їх утриманні, так і на їх емоційному навантаженні. Це називається парафразою.
v У своїх відповідях користуйтеся мовою, яка буде зрозуміла іншим.
v Використовуйте емоційний тон схожий на той, який характерний для інших.

Правила:

говорити по черзі (правило руки);

бути позитивними до себе та інших;

дотримуватись регламенту;

бути активними;

працювати у групі від початку до кінця.

 Вправа«ХТОЯ?»
Кожному учаснику пропонується на окремому аркуші паперу написати про себе як можна більше понять, що розкривають, ким він є. Наприклад, дочка, дружина, сестра, вихователь, сангвінік, турист, сусідка, подруга, художник, романтик, кулінар і т. д.. Цей листок потім пропонують прикріпити йому на спину. Далі всі учасники починають ходити по кімнаті і читати відомості про інших членів групи. Таким чином вони знайомляться один з одним.
Для налагодження контакту між членами групи можна використовувати вправу «Корабельна аварія».

Вправа«Притулок»
Учасникам тренінгу пропонується зручніше влаштуватися в кріслах або на стільцях, прийняти розслаблену позу і закрити очі. М’яким, спокійним голосом психолог говорить приблизно такий текст: «Уявіть собі, що у вас є надійний притулок, в якому ви можете сховатися в будь-який момент, коли побажаєте. Зовсім необов’язково, щоб це місце реально існувало. Наприклад, це може бути хатина в горах або лісова долина, про яку ніхто, крім вас, не знає. Подумки опишіть собі це безпечне місце. Ви можете там відпочивати, слухати музику або розмовляти з одним. Так фантазувати можна перед сном або протягом дня, коли ви хочете скинути напругу і відпочити». 

Вправа«Зустріч»
         Помічники вихователів зручно влаштовуються на своїх місцях. Вони сідають півколом, а керівник групи постає перед ними. Після заспокійливих слів: «Розслабтеся, сядьте вільніше, спокійно подихайте кілька хвилин», – психолог просить групу візуалізувати образи і картинки, які він буде словесноописувати.
Далі він говорить: «Уявіть, що в даний момент ви знаходитесь в себе вдома, в своєму будинку або квартирі. Ви сидите там, де ви зазвичай відпочиваєте, де вам особливо затишно і добре. Ви внутрішньо готуєтеся до зустрічі, важливої для вас. Ви зосереджені й уважні до самих себе. А тепер ви подумки встаєте і йдете в напрямку до виходу. Відкриваєте двері і повільно спускаєтеся по східцях. Виходьте із затемненого під’їзду на вулицю в світле простір літнього сонячного дня. На вулиці назустріч вам йде дитина. Вона наближається все ближче і ближче. Придивіться, ця дитина — ви самі, якою ви були, коли вчилися в початковій школі. Подивіться, як ця дівчинка одягнена, який у неї вираз обличчя, настрій. Постарайтеся, як можна більш докладно розглянути її. Задайте їй важливе для вас питання і постарайтеся почути від неї відповідь.  Після цього поверніться і повільно, не поспішаючи, повертайтеся в свою квартиру.  Після цього вправи психолог задає питання: «Опишіть свій образ, яка ви у дитинстві, і який зараз виник в уяві»; «яке питання ви задали, яку відповідь отримали?»; «Опишіть ваші переживання і враження».

Вправа «Моя сама важка  дитина»
Мета вправи: розвиток у помічників вихователів емоційно — позитивного ставлення до дітей, обмін досвідом між ними на предмет спілкування з важкою дитиною.
Учасники групи по черзі розповідають про свою важку дитину: як вона виглядає, як веде себе в групі, які складні ситуації з них виникали і. т. п. Пмічники вихователів описують, як вони взаємодіють з такими дітьми. Група допомагає знайти більш ефективні способи впливу, залучаючи до обговорення свій практичний досвід. При аналізі ситуацій, взятих з реального досвіду помічників вихователів, психолог спрямовує їх увагу на пошук таких способів спілкування з дітьми, з допомогою яких можна отримати позитивний педагогічний результат.

Вправа «Спілкування»

Помічники вихователів об’єднуються в 2 групи (день – ніч).

Завдання для роботи в групах:

1 група – Що, на вашу думку, допомагає ефективному спілкуванню з дитиною?

2 група – Що, на вашу думку, заважає  ефективному спілкуванню з дитиною?

Свої ідеї учасники схематично зображають на папері формату А-2, А-3 за допомогою фломастерів. Потім свої ідеї  презентують, а схеми  приклеюються на дошку.

Коментар тренера: ефективний діалог з дитиною залежить від 3-х факторів:

​ Що говорити.

​ Як говорити.

​ Коли говорити.

Якщо помічники вихователів розуміють потребу дитини в спілкуванні з ними, вони обов’язково знайдуть час, місце і потрібні слова.

Надання помічникам вихователя памяток

Вправа«Інтонація»
Кожен член групи повинен сказати яку — небудь заохочувальну фразу, звернену до дитини. При цьому висловлена фраза повторюється учасником не менше п’яти разів з різною інтонацією голосу і виразом обличчя. Група вирішує, які фрази були вдалими, а які — ні. Психолог допомагає кожному помічнику вихователю знайти найбільш виразні інтонації для спілкування з дітьми.

1.​ Вимовте фразу «Іди сюди» (голосно, таємниче, обурено, радісно).

2.​ Скажіть «молодець» (тихо, голосно, лагідно, здивовано, іронічно, захоплено, радісно).

 Мімічна реакція.

Діти слухають вашу розповідь (казку). Відчиняються двері і входить дитина («шустрик»).

     Ви дивитеся на нього:

     — Вимогливо: «Швидко сідай»,

     — Здивовано: «Не очікувала»,

     — З досадою: «Знову мене відволікають»,

     — Запитливо: «Щось сталося?»,

     — Докірливо: «Ти заважаєш працювати!»,

     — Радісно: «Нарешті!»

Гра «Добре чи погано бути помічником вихователя«.

     Мета. Розвивати реакцію, логічне мислення, уміння знаходити аргументи на підтвердження висловлювань.

     Хід. Всі по черзі висловлюються про свою роботу, приводячи доводи про її значущості (позитивна оцінка) і професійних труднощах (негативна оцінка).

     Наприклад:

​ «Помічником вихователя бути добре — це цікава, динамічна робота»

​ «Помічником вихователя бути погано — робота важка, тебе не поважають батьки, не прислухаються до твоєї думки»

​ «Помічником вихователя бути добре — робота благородна, це щастя-бачити палаючі очі дітей, вчити їх добру, виховувати» і т. д.

  Підведення підсумків тренінгу

     Переконаність в тому, що дитину необхідно любити усім серцем, що спілкування з дітьми повинно вселяти в них радість і оптимізм.

     Ми з вами можемо багато чому навчити дітей, але завжди повинні пам’ятати, що ніяка методика не замінить чуйного серця.

… «Якщо б я була в гарному настрої, свіжа і відпочила, я з радістю поспішала б в свою групу. Я йду по вулиці, думаю про своїх малят, і хочу швидше їх побачити. Я заходжу в дитячий сад, зустрічаю колег по роботі, з усіма вітаюся, обмінююся посмішками. Йду в свою групу. Заходжу і кажу: « Здрастуйте, діти!»

 

 

Категорія: Дошкілля | Додав: 123456 (13.11.2016)
Переглядів: 416 | Рейтинг: 5.0/1
Всього коментарів: 0
Ім`я *:
Email *:
Код *:
Категорії розділу
Початкова школа [0]
Дошкілля [5]
Пошук
Наше опитування
Подобається наш сайт?
Всього відповідей: 17
Друзі сайту


Copyright MyCorp © 2018
Безкоштовний конструктор сайтів - uCoz